Opis

Holenderska saksofonistka CANDY DULFER swoim nowym albumem „Together (is all we got)”, który ukaże się w listopadzie tego roku, przekracza kolejne muzyczne granice.
Inspiracją dla albumu było to, co najlepsze w muzyce jazz, disco, soul, dance and r&b, lecz jest on także interpretacją współczesnych brzmień i otaczającego nas świata. Candy stworzyła głęboko osobistą i unikalną mieszankę muzycznych gatunków i wpływów, spojonych jej znakiem firmowym, którym jest wyjątkowa wszechstronność saksofonistki.
Trudno uwierzyć, że minęło już 26 lat, odkąd Candy wkroczyła na ścieżkę sławy, ściśle współpracując z Dave’em Stewartem i oczywiście legendarnym Prince’em, którego żartobliwa rekomendacja – If I want sax, I call Candy w wideo do utworu „Partyman”, zwróciła uwagę całego świata na młodą, czarującą i utalentowaną saksofonistkę u jego boku. Ich współpraca była kontynuowana przez lata podczas sesji nagraniowych, występów telewizyjnych oraz gal (włączając Grammy Awards), a także światowych tras koncertowych, gdzie Candy dołączyła jako stały członek do grupy Prince’a „New Power Generation” podczas nagrań płyty i tournee „Musicology”.
Candy miała szczęście współpracować w studio i na scenie z największymi wykonawcami, takimi jak Van Morrison, Maceo Parker, Sheila E., Mavis Staples, Lionel Richie, Beyonce, Pink Floyd, Chaka Khan, Aretha Franklin i wieloma innymi.
Mimo tej fantastycznej współpracy Candy skupia się cały czas na swojej solowej karierze, zakładając swój pierwszy zespół w wieku trzynastu lat i koncertując od tamtego czasu dokoła świata.
Jej pierwszy album „Saxuality” zapewnił jej nominację do Grammy Awards, łączna sprzedaż jej solowych albumów na świecie osiągnęła nakład 2,5 miliona egzemplarzy, a jej utwory kilkukrotnie były numerem jeden w USA.
Pomiędzy licznymi koncertami na całym świecie Candy wciąż znajduje czas, by występować wspólnie z holenderską, kobiecą supergrupą Ladies of Soul podczas ich spektakularnych, dorocznych koncertów w Amsterdam Ziggo Dome, bywa regularnie czołowym wykonawcą podczas Jazz Cruises w USA i Europie, jest także ambasadorem Holenderskiej Fundacji ALS oraz pracuje nad swoją autobiografią, której wydanie jest planowane na wiosnę 2017.
Niezależnie, czy gra ze swoim zespołem na scenach największych światowych festiwali, czy też w klimatycznych, jazzowych klubach uliczek Amsterdamu, jej fani wiedzą, że jej koncert będzie najgorętszym show w mieście.
Spotkaj się z nią i jej zespołem 04.11.2016 w Starym Maneżu, gdzie wykona też premierowo utwory z najnowszego albumu.

Przy tej okazji polecamy nowy album Candy Dulfer „Together”, który w sklepach ukaże się w listopadzie.

Poniżej skład zespołu, który wystąpi podczas jesiennego tournee:
Candy Dulfer - sax, vocals
Ulco Bed - guitar
Manuel Hugas - bass
Nicky Loman - drums
Arjen Mooijer - keyboards
Jordy Kalfsvel - keyboards
Ivan Peroti - vocals
Camilo Rodriguez – vocals

Interticket Kup bilet
Kupbilecik, miejsca stojące Kup bilet
KupBilecik, miejsc siedzące Kup bilet
Eventim Kup bilet