Opis

Usiądź wygodnie i doświadcz sztuki mającej cel, starannie przygotowanej przez Richarda Bona i Mandekan Cubano fuzji dźwięków, która łączy kultury poprzez zdolność przemawiania uniwersalnym językiem muzyki.

Pozornie lekki głos, niesamowity kunszt gry na basie, wyjątkowa umiejętność pisania i aranżowania piosenek oraz zdolność uczenia się gry na praktycznie dowolnego instrumentu przez obserwowanie czynią Richarda Bonę rzadkim typem afrykańskiego artysty o przekraczającej granice kulturowe reputacji.
Jego nowy album jest kompilacją sztuki inspirowanej wspólnym dziedzictwem, bogatym folklorem i tradycyjną muzyką Zachodniej Afryki i Kuby.

Muzyka to więcej niż tylko komunikat zawarty w melodii, to wylew uczuć czyjejś duszy wyrażony w głęboko osobisty sposób - właśnie taką rolę pełni najnowszy album "Heritage".

Jest oknem muzycznej sprawności Bony i Mandekan Cubano na lata przekazywanych ustnie z pokolenia na pokolenie historii. Choć to pierwszy afro-kubański album Bony, nie jest to jego pierwsze przedsięwzięcie na scenie muzyki afrykańskiej - to raczej kulminacja dziesięcioleci doświadczenia w różnych gatunkach, tworząca wiarygodną ekspresję kultury poprzez dźwięk.

Richard Bona – bass, wokal
Osmany Paredes- klawisz
Dennis Hernandez- trąbka
Luis Bonilla- puzon
Luisito Quintero- bębny i perkusja
Roberto Quintero- perkusja
Interticket Kup bilet
eBilet Kup bilet

Program

otwarcie: 18:00
początek koncertu: 19:00